Exclusiv

La Liga Scriitorilor. Începe noua stagiune a Cenaclului „Artur Sivestri”

Joi, 25 ianuarie a.c. ora 17 , la Cercul Militar din Cluj-Napoca începe noua stagiune a Cenaclului Literar “Artur Silvestri “ pe anul acesta, condus de scriitoarea prof.Voichița Pălăcean Vereș.

Ședința se v-a desfășura sub genericul “Unirea Principatelor Române din 24 ianuarie 1858 s-a făcut prin consens politic, iar unirea limbii române prin opera lui Eminescu.“

La ședință vor participa invitați speciali membri Filialei Năsăud LSR, condusă de Ioan Mititean, scriitori din Maramureș, Vâlcea, Dej, Iași și Cluj.

Sunt invitați să participle toți iubitorii de cultură din municipiul Cluj-Napoca.

Al.Florin Țene

Related posts

INFO

GT Post

Mircea Geoană în dialog cu comunitatea românească din Nürnberg: „Dacă vrei să schimbi ceva cu adevărat în România, trebuie să îți schimbi în primul rând modul de a alege conducătorul acestei țări“

GT Post

MIRCEA DORIN ISTRATE ANIVERSAT LA ÎNTREVEDEREA DIN APRILIE A CENACLULUI „AUREL FILIMON” DIN TÂRGU MUREȘ

Liliana Moldovan

Die Nürnberger Freiwilligenmesse 2024

GT Post

Ca aerul şi seva, EMINESCU…

Liliana Moldovan

CRONICĂ : Volumul de versuri „Măsurând clipa”

Liliana Moldovan

Lasă un comentariu

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Vom presupune că sunteți de acord cu acest lucru, dar puteți renunța dacă doriți. This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy